2021-09-23T00:00:00+02:00
Loading Dogodki

Ob praznovanju 30. obletnice samostojnosti Republike Slovenije in 70-letnice Tehniškega muzeja Slovenije smo v Muzeju pošte in telekomunikacij objavili likovni natečaj z naslovom »Podari znamko Sloveniji za rojstni dan!«. Prejeli smo izjemno število likovnih del, preko 1000, z najrazličnejšimi motivi, s katerimi so otroci obeležili 30. obletnico samostojnosti Slovenije. Na predlogih za osebne znamke so na raznovrstne načine upodobljeni: kozolci, klopotci in mlini, medvedi, človeške ribice, lipicanci in štorklje, planike, kurenti, potice ter prekmurske gibanice, Triglav, slovenska zastava in grb, čebelice in čebelnjaki, če naštejemo samo nekatere.
V filmčku si oglejte nagrajena dela, ki predstavljajo, kako bi otroci na poštni znamki predstavili Slovenijo.


Obiščite nas v Polhovem Gradcu, kjer je od 10. julija do 31. decembra 2021 na ogled razstava likovnih del. Za vse ustvarjalce in mentorje je vstop prost.

Natečaj PODARI ZNAMKO SLOVENIJI ZA ROJSTNI DAN v številkah

Skupno število sodelujočih in prispelih likovni del  1043

Število sodelujočih osnovnih in podružničnih šol v kategoriji od 1. do 3. razreda              42

Število sodelujočih osnovnih in podružničnih šol v kategoriji od 4. do 6. razreda              32

Število sodelujočih osnovnih in podružničnih šol v kategoriji od 7. do 9. razreda              16

Število sodelujočih vrtcev 9

Številni posamezniki

Nagrajenci, ki prejmejo osebne poštne znamke s svojim motivom:

Starostna skupina od 4. do 6. leta:

  • Melanija, Vrtec Šentjur, enota Slivnica
  • Laura, Vrtec Šentjur, enota Slivnica
  • Eva, Vrtec Šentjur, enota Blagovna

Starostna skupina od 1. do 3. razreda:

  • Angelika S., 3. razred, PŠ Sovodenj
  • Gal T. L., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Zarja K., 2. razred, POŠ Pertoča

Starostna skupina od 4. do 6. razreda:

  • Ajda A., 4. razred, OŠ Vižmarje Brod
  • Nina Z., 4. razred, OŠ Prule
  • Karin V., 5. razred, OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici

Starostna skupina od 7. do 9. razreda:

  • Anja R., 7. razred, OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem
  • Suzana Š., 9. razred, OŠ Škofja Loka – mesto
  • Isabela P., 8. razred, OŠ Staneta Žagarja Kranj

Likovna dela, ki so se uvrstila v ožji izbor in prejmejo praktične nagrade:

Starostna skupina od 4. do 6. leta:

  • Aljaž T., Vrtec Šentjur, enota Planina
  • Eva Š., Vrtec Dornava
  • Marko K., Vrtec Dornava
  • Mia K., Vrtec Šentjur, enota Planina
  • Nejc R., Vrtec pri OŠ Laporje
  • Valentina B., Vrtec Šentjur, enota Blagovna

Starostna skupina od 1. do 3. razreda:

  • Adam N., 3. razred, PŠ Voklo
  • Aljaž K., 1. razred, OŠ Voličina
  • Filip Z., 3. razred, OŠ Veliki Gaber
  • Gašper T., 1. razred, OŠ bratov Letonja Šmartno ob Paki
  • Klemen J., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Maks P. P., 3. razred, OŠ heroja Janeza Hribarja
  • Matic P., 2. razred, PŠ Rakitna
  • Tim T., 1. stopnja OŠ Dragotina Ketteja Novo mesto
  • Miha K., 2. razred, OŠ bratov Letonja Šmartno ob Paki
  • Rijad S., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Tadej Ž., 3. razred, OŠ Toma Brejca
  • Adam P., 3. razred, Center za sluh in govor Maribor
  • Vito M., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Žan P., 3. razred, PŠ Sovodenj

Starostna skupina od 4. do 6. razreda:

  • Anže T., 4. razred
  • Daša I., 4. razred, OŠ Prule
  • Erazem L., 4. razred, OŠ Selnica ob Dravi
  • Hana M. N., 5. razred, OŠ Janka Ribiča Cezanjevci
  • Izak D., 4. razred
  • Kseniia S., 4. razred, OŠ Prule
  • Luna A. K., 4. razred, OŠ Prule
  • Martin T., 4. razred, OŠ Prule
  • Nina K., 5. razred, OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici
  • Nina K., 5. razred
  • Kristina J., 6. razred, Center za sluh in govor Maribor
  • Žan. P., 6. razred, Center za sluh in govor Maribor
  • Ožbej P., 6. razred, OŠ Žetale
  • Pia Z., 5. razred, OŠ Veliki Gaber

Starostna skupina od 7. do 9. razreda:

  • Ažbe F., 8. razred, OŠ Šmartno pri Litiji
  • Hana L., 9. razred, OŠ Škofja Loka – mesto
  • Ivona L., 7. razred, OŠ Toma Brejca
  • Jan M., 8. razred, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje
  • Katarina G., 7. razred, OŠ Toma Brejca
  • Lana K., 8. razred, OŠ Štore
  • Lana S., 8. razred, OŠ Štore
  • Lorena S., 7. razred, OŠ Beltinci
  • Valentina P., 8. razred, Center za usposabljanje Strunjan
  • Luna Š., 9. razred, OŠ Škofja Loka – mesto
  • Monika T., 8. razred, OŠ Srečka Kosovela Sežana
  • Naja U., 9. razred, OŠ Staneta Žagarja Kranj
  • Tian Č., 9. razred, Ajdovščina

Člani strokovne komisije:

  • Dr. Barbara Juršič, direktorica Tehniškega muzeja Slovenije
  • Maša Kozjek, ilustratorka in oblikovalka
  • Darko Lončarič, član strokovnega sveta muzeja pošte in telekomunikacij, Pošta Slovenije

Natečaj so pripravile:

  • Ajda Kozjek
  • Stella Cavalleri
  • Urša Vodopivec
logo 30 let Slo

 

Deli to zgodbo!