Zahvala sodelujočim v natečaju “Podari znamko Sloveniji za rojstni dan”

Ob praznovanju 30. obletnice samostojnosti Republike Slovenije in 70-letnice Tehniškega muzeja Slovenije smo v dislocirani enoti, Muzeju pošte in telekomunikacij, objavili likovni natečaj z naslovom »Podari znamko Sloveniji za rojstni dan!«. Prejeli smo izjemno število likovnih del z najrazličnejšimi motivi, s katerimi so otroci obeležili 30. obletnico samostojnosti Slovenije. Na predlogih za osebne znamke so na raznovrstne načine upodobljeni: kozolci, klopotci in mlini, medvedi, človeške ribice, lipicanci in štorklje, planike, kurenti, potice ter prekmurske gibanice, Triglav, slovenska zastava in grb, čebelice in čebelnjaki, če naštejemo samo nekatere. Vsem se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje in čudovite izdelke.

Pred nami je bila zahtevna in odgovorna naloga, izbrati nagrajence.

Natečaj PODARI ZNAMKO SLOVENIJI ZA ROJSTNI DAN v številkah

Skupno število sodelujočih in prispelih likovni del  1043

Število sodelujočih osnovnih in podružničnih šol v kategoriji od 1. do 3. razreda              42

Število sodelujočih osnovnih in podružničnih šol v kategoriji od 4. do 6. razreda              32

Število sodelujočih osnovnih in podružničnih šol v kategoriji od 7. do 9. razreda              16

Število sodelujočih vrtcev 9

Številni posamezniki

Objava nagrajencev

Imena nagrajencev smo objavili na Poletno muzejsko noč, 19. 6. 2021, ob 18. uri.

Razstava likovnih del bo zaradi velike količine prispelih predlogov omejena na izbrane nagrajence, ostala dela bodo del video projekcije v razstavnem prostoru. Razstava bo na ogled od 10. julija 2021 do 31. 12. 2021 v Muzeju pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu.

Nagrajenci, ki prejmejo osebne poštne znamke s svojim motivom.

Starostna skupina od 4. do 6. leta:

  • Melanija, Vrtec Šentjur, enota Slivnica
  • Laura, Vrtec Šentjur, enota Slivnica
  • Eva, Vrtec Šentjur, enota Blagovna

Starostna skupina od 1. do 3. razreda:

  • Angelika S., 3. razred, PŠ Sovodenj
  • Gal T. L., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Zarja K., 2. razred, POŠ Pertoča

Starostna skupina od 4. do 6. razreda:

  • Ajda A., 4. razred, OŠ Vižmarje Brod
  • Nina Z., 4. razred, OŠ Prule
  • Karin V., 5. razred, OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici

Starostna skupina od 7. do 9. razreda:

  • Anja R., 7. razred, OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem
  • Suzana Š., 9. razred, OŠ Škofja Loka – mesto
  • Isabela P., 8. razred, OŠ Staneta Žagarja Kranj

Likovna dela, ki so se uvrstila v ožji izbor in prejmejo praktične nagrade

Starostna skupina od 4. do 6. leta:

  • Aljaž T., Vrtec Šentjur, enota Planina
  • Eva Š., Vrtec Dornava
  • Marko K., Vrtec Dornava
  • Mia K., Vrtec Šentjur, enota Planina
  • Nejc R., Vrtec pri OŠ Laporje
  • Valentina B., Vrtec Šentjur, enota Blagovna

Starostna skupina od 1. do 3. razreda:

  • Adam N., 3. razred, PŠ Voklo
  • Aljaž K., 1. razred, OŠ Voličina
  • Filip Z., 3. razred, OŠ Veliki Gaber
  • Gašper T., 1. razred, OŠ bratov Letonja Šmartno ob Paki
  • Klemen J., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Maks P. P., 3. razred, OŠ heroja Janeza Hribarja
  • Matic P., 2. razred, PŠ Rakitna
  • Tim T., 1. stopnja OŠ Dragotina Ketteja Novo mesto
  • Miha K., 2. razred, OŠ bratov Letonja Šmartno ob Paki
  • Rijad S., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Tadej Ž., 3. razred, OŠ Toma Brejca
  • Adam P., 3. razred, Center za sluh in govor Maribor
  • Vito M., 2. razred, OŠ Draga Kobala Maribor
  • Žan P., 3. razred, PŠ Sovodenj

Starostna skupina od 4. do 6. razreda:

  • Anže T., 4. razred
  • Daša I., 4. razred, OŠ Prule
  • Erazem L., 4. razred, OŠ Selnica ob Dravi
  • Hana M. N., 5. razred, OŠ Janka Ribiča Cezanjevci
  • Izak D., 4. razred
  • Kseniia S., 4. razred, OŠ Prule
  • Luna A. K., 4. razred, OŠ Prule
  • Martin T., 4. razred, OŠ Prule
  • Nina K., 5. razred, OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici
  • Nina K., 5. razred
  • Kristina J., 6. razred, Center za sluh in govor Maribor
  • Žan. P., 6. razred, Center za sluh in govor Maribor
  • Ožbej P., 6. razred, OŠ Žetale
  • Pia Z., 5. razred, OŠ Veliki Gaber

Starostna skupina od 7. do 9. razreda OŠ:

  • Ažbe F., 8. razred, OŠ Šmartno pri Litiji
  • Hana L., 9. razred, OŠ Škofja Loka – mesto
  • Ivona L., 7. razred, OŠ Toma Brejca
  • Jan M., 8. razred, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje
  • Katarina G., 7. razred, OŠ Toma Brejca
  • Lana K., 8. razred, OŠ Štore
  • Lana S., 8. razred, OŠ Štore
  • Lorena S., 7. razred, OŠ Beltinci
  • Valentina P., 8. razred, Center za usposabljanje Strunjan
  • Luna Š., 9. razred, OŠ Škofja Loka – mesto
  • Monika T., 8. razred, OŠ Srečka Kosovela Sežana
  • Naja U., 9. razred, OŠ Staneta Žagarja Kranj
  • Tian Č., 9. razred, Ajdovščina

Člani strokovne komisije:

  • Dr. Barbara Juršič, direktorica Tehniškega muzeja Slovenije
  • Maša Kozjek, ilustratorka in oblikovalka
  • Darko Lončarič, član strokovnega sveta muzeja pošte in telekomunikacij, Pošta Slovenije

Natečaj so pripravile:

  • Ajda Kozjek
  • Stella Cavalleri
  • Urša Vodopivec
logo 30 let Slo
2021-07-07T09:37:29+02:0011 junija, 2021|Ne spreglejte|

Deli to zgodbo!